YGS Soru ve Cevapları

YGS Soru ve Cevapları

Bugün üniversiteye girişin ilk aşaması olan Yükseköğrenime Giriş Sınavı (YGS) yapıldı. Saat 10.00’da başlayan sınav 12.40’ta sona erdi ve sorular ÖSYM tarafından yayınlandı.  Büyük bir heyecanla beklenilen sınav sonunda sona erdi ve diğer sınavlar için yavaştan çalışmalara başlanmıştır herhalde. YGS sınavı ne kadar değersiz gösterilmeye çalışılsa da ilk aşama sınavı olması ve yüzde 40 gibi bir oranla etki etmesi bu tezin saçma olduğunu ortaya koymaktadır. 

Çoğu öğrencinin sınav sonrası sorula bakma isteğinin oluşabileceği gibi bazıları ise sonuçlarda görürüz düşüncesiyle umursamaz. Bu fark heralde sınava olan önemi açıklamaktadır. Şahsen ben 2011’de bu sınava girdiğimde sınav sonunda hemen televizyon karşısındaydım. Hayatınızı etkileyecek bir sınav olan üniversiteye girişin ilk sınavı olan YGS soru cevaplarını aşağıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Sınav sonuçları muhtemelen 3 hafta içerisinde açıklanır. Umarım sonuçlar gönlünüzce olur değerli takipçilerim. Şimdi biraz rahat uyku vakti diyebilirim. Diğer sınav öncesi biraz kafa dinleyin.

23 Mart 2014 YGS Soru Ve Cevapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir