Yılların Dostluğu Bitiyor mu?

Bir süredir teknoloji gündeminde Bill Gates ve Steve Balmer’ın uzun yıllara dayanan sıkı dostluğunun bittiği yönünde haberler yer almaktaydı. Steve Balmer yaptığı bir açıklamada Bill Gates ile araların analaşmazlıkla olduğunu kabul etti.

Normalde bütün arkadaşlıklarda anlaşmazlıklar vardır. Birde bu arkadaşlıklar dünyanın en büyük şirketlerinden birindeyseniz ve milyarlarca doları yönetiyorsanız daha karmaşık olacaktır. Bu karmaşıklığı uzun yıllardır dost olan Bill Gates ve Steve Balmer’da yaşamaktadır. İkilinin dostluğu herkes tarafından takdir ediliyordu. Fakat son zamanlarda aralarının bozuk olduğu dedikoduları dolanıyordu. Steve Balmer verdiği bir röportajda yaptığı açıklamalar bu söylentileri doğrular nitelikte.

SORUN AKILLI TELEFONLAR

Steve Balmer, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda Mivrosoft’un kurucusu ve üniversite zamanlarından bugüne kadar yakın arkadaşı olan Bill Gates ile arasının neden ve nasıl bozulduğunu anlattı. Steve Balmer yaptığı açıklamada aralarının bozulma sebebinin akıllı telefonlar olduğunu belirtti. Bill Gates ile Steve Balmer’ın anlaşmazlık yaşadığı nokta ise Steve Balmer’ın Surface konusunda baskı yapması ve ekibin bu cihaza destek vermemesi olduğunu söyleyen Steve Balmer akıllı telefonlar konusunda da ne yapılması gerektiğine karar verirken işlerin kızıştığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir