Youtube Mobil Canlı Yayın Kurallarında Değişikliğe Gitti

Son yıllarda oldukça popüler olan canlı yayın uygulamalarında her zaman temkinli hareket eden Youtube mobil sürümünde kurallar dahilinde kullanıcılara canlı yayın imkanı sunuyordu. Bu noktada 10.000 aboneye sahip olan kullanıcılara canlı yayın imkanı sunuluyor bunun dışındakiler mobil uygulama üzerinden bir canlı yayın başlatamıyordu.

Bu konu hakkında birçok talep ve şikayet alan dünyanın en sık kullanılan video sitesi canlı yayın kurallarında değişikliğe giderek radikal bir karar aldı. Youtube bu noktada artık abone sayısına bakılmayacağını belirtti. İlk düzenlemesinde abone sayısını 1.000 e düşüren Youtube sonrasında bu sayıyı tamamen kaldırarak her kullanıcının canlı yayın yapabileceğini duyurdu.

Ancak bu noktada abone sayısında düzenleme yapılırken canlı yayın için hala birkaç şart var. Bu noktada gereksiz canlı yayın kullanımının önüne geçmek adına hesapların doğrulanmış olmasını Youtube şart koşuyor. Buna ek olarak 90 gün boyunca kullanıcının yaptığı yayınlardan uyarı almamış olması şartı da bulunuyor. Bu şartları sağlayan herkes artık Youtube de rahatlıkla canlı yayın yapabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir