Youtube’a Türkiye’den Uyarı

Youtube- Türkiye ilişkisi son bir kaç yıldır oldukça gergin bir konumda. Uygunsuz içerikleri bünyesinde barındıran daha sonrasında uyarıldığı halde kaldırmayan Youtube, ülkemizde bir hayli can sıkmaya başladı. Şimdide Peygamber Efendimize hakaret içeren 12 adet video için Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma dahilinde bu videolara engel getirildi. Fakat videolar Youtube’dan tamamen silinmedi. Eğer verilen gün içerisinde de kaldırılmazsa Türkiye’den Youtube erişimine engel gelecek.

Youtube tarafından henüz bir açıklama yapılmadı fakat belirtilen süre içerisinde kaldırılmazsa erişim tamamen engellenecek. Youtube’a gün verilmesi bile kesinlikle yanlış bir karar. Birebir iletişime geçilip aynı anda kaldırılması gereken videolar bunlar. Afedersiniz ama kıçı kırık Youtube’da mahkememizi uğraştıracaksa bu konu oldukça tartışılır bir hale gelir. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.

Youtube eklenen videolara iyi bir kontrol getirmediği sürece bu süreçler hep yaşanacak ve Youtube kaç kere kapanıp kaç kere daha açılacak önümüzde ki günlerde göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir