Yunanistan’dan Ufak Bir Not..

Hayatın önemi şüphesiz dostlarla geçirilen vakitlerle anlaşılıyor. Kardeşlik duygusunu tadabildiğiniz insanlarla güzel vakit geçirmek bu önemi bir nefes gibi hissetmenizi sağlıyor. Yeni insanlarla tanışmakta bu hayatın tadına tad katıyor gerçekten. Ufak bir girişten sonra asıl konumuza gelmek isterim.

Güzel bir proje ve tatilden sonra birkaç cümle yazma ihtiyacı hissettim diyebilirim değerli takipçilerim. Yunanistan’ da gerçekleştirdiğimiz Youth Story Telling adlı kültür projesine katılmak benim için büyük bir tecrübe oldu diyebilirim.Proje dahilindeki Avrupa ülkeleri ile gerçekleştirdiğimiz bu aktiviteler diğer kültürleri tanıma fırsatı yarattı bizim için.Romanya, İtalya ve Yunanistan ile birlikte bu güzel etkinliğin içeriğine girersem muhtemelen bu yazının sonuna varamayız. Çünkü 10 günlük maceranın her dakikası dolu dolu geçti ve yazmak oldukça zor olacak.

İlk yurt dışı tecrübesini Yunanistan’da bir proje ile gerçekleştirmekte eğlenceli oldu diyebilirim. Her gün katıldığımız ve katılmaktan bir an bile sıkılmadığımız proje gerçekten çok keyifliydi. Yunanistan’da vatanımızı ve milletimizi de en iyi şekilde temsil edebilmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık Türk grubu olarak. Her hareketimizle Türk milletinin nasıl bir medeniyetten geldiğini gösterdiğimizi düşünüyoruz. Ki bizlere yapılan geri dönüşlerle bunu kolayca anlayabiliyoruz. Yeri geldi eğlenceyi en zirvede yaşadık yeri geldi projeye müthiş bir ciddiyet gösterdik.

Yunanistan olsun İtalya olsun veya Romanya olsun bu milletleri temsil için orada olan insanlara baktığımız zaman gerçekten ne büyük medeniyet olduğumuzu bir kat daha anladık. Türk adını bir kez daha bu EMANET topraklara duyurduk. Bundan büyük bir onur ve gurur duyarak ülkemize döndük.

Bizlere bu fırsatı sunan kardeşimiz Osman Ekinci’den de birkaç cümle aktarmak istiyorum sizler için;

“Günümüz dünyasında kariyer ve eğlence birbirinden sert çizgilerle ayrılmış iki dünya olarak gösterildi hep bize.Fakat biz bir deneme yaptık ve bu ikisini birbirine karıştırdık. Ortaya hem ilgi çekici hemde eğlenceli bir mozaik çıktı. Peki bunu nasıl başardık ? Şöyle ki 13 Türk genci olarak Yunanistan’a yol tuttuk.Amacımız ilk olarak Youth Story Telling projemizi Yunanistan’da gerçekleştirmekti. Eğlence; lokasyon Adriyatik kıyısı, harika bir kamp alanı ve harika insanlarla birlikte olunca bu projenin kaçınılmazı oldu. Aslında proje eğlencenin yanında sönük bile kaldı diyebiliriz. Yazıyı fazla uzatmadan sonuca gelmek gerekirse uluslararası sertifikamızı aldık, tatilimizi yaptık. Aslında yapmaya çalıştığımız şey gençlerin eğleniyor olmasının kariyerleri için en önemli faktör olduğunun hikayesini yazmaktı. Biri ” Youth Story Telling” mi demişti? ”

Kardeşimin sözlerinden sonra bende ufak not ile bitirmek istiyorum ; diğer insanlara ve milletlere baktığım zaman veya bizlere olan davranışlarından sonra söyleyebileceğim tek şey,

TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR.

Yeni projelerle karşınıza çıkma dileğiyle…Esen kalın..