Yüz Tanıma Sistemi Geliyor

Güvenlik açısında bir devrim niteliğinde olan yüz tanıma sistemi artık otomobillere de geliyor. Otomobillerin güvenliği için oldukça önemli bir değişim olacak olan yüz tanıma sistemi geç kalınmış bir adım olarak gözüyor.

Akıllı telefon ve bilgisayarlarda uzun zamandır parmak okuyucular kullanılıyor. Otomobil üreticilerinin de gözünden kaçmayan bu durum yakında otomobillerde de karşımıza çıkacak. Büyük otomotiv üreticilerinden Continental artık bu teknolojinin arabalara da gelmesi gerektiğini ve yakında arabalara bu teknolojiyi getireceklerini açıkladı. Firma arabalarına hem parmak izi okuyucu hem de yüz okuma sistemi getireceğini belirtti.

Otomotiv üreticisi Continental ürettiği otomobillerinde anahtardan vazgeçip parmak izi okuma sistemine geçmektense parmak izi okuma sistemini ek bir güvenlik katmanı olarak getirmeyi planlıyor. Yani bir sürücünün arabasını çalıştırmak için hem anahtara sahip olması gerek hem de parmak izi okuma sistemine kaydedilmiş parmak izi olması gerekiyor. Bu durumda asıl sorun ise vale hizmetinin nasıl olacağı ve kişinin kısa süreliğine arkadaşına aracını nasıl vereceği sorularını ortaya çıkarıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir