Amazon Türkiye’ye Ücretsiz Kargoyu Sonlandırdı

Amazon Türkiye’ye Ücretsiz Kargoyu Sonlandırdı

2018 yılı içerisinde Türkiye pazarında yer almayı hedefleyen Amazon firması, geçen sene başlattığı bir kampanya ile Türkiye’den alışveriş yapan müşterileri eğer 29 Euro’yu geçerse kargoyu ücretsiz olarak sunuyordu. Sırf bu sistem dolayısıyla oldukça Türk Pazar payını artırmıştı.

Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla bu sistemin artık sonlandığını duyurdu. Türkiye’ye açılmayı düşünen bir firmanın bu şekilde bir yol izlemesi çok da şaşıracak bir durum olmazken, Türkiye’de ki takipçilerinin bir hayli üzüldüğünü ve tepki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Özellikle yaklaşık 6 Euro’luk bir ürüne 8 Euro civarında kargo ücreti ödenecek olması, Türkiye’de yaşayan takipçileri büyük bir problemle karşı karşıya getirecek. Ayrıca ülkemizde ki kur farkıda devreye gireceği için en ucuz kargoya 40 TL civarında ödeme yapılması gerekecek.

4 farklı tip kargo seçeneği bulunan Amazon, en ucuz standart kargo paketinde bile 40 TL ye varan ödemelerin yapılması gerekecek. Bu kargo ücret sisteminin Amazonun Türkiye pazarında ki payını nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.