Apple ve Steve Jobs Çok İlginç Gerçekler

Dünya’nın en gözde ve en büyük markası Apple ve kurucusu Steve Jobs hakkında neler biliyorsunuz ? Aslında çok garip bir hikayesi olan marka hakkında sizlere hiç duymadığını bilgileri aktarmak istiyorum. Bende okuduğum zaman hadi canım ne alaka gibi tepkilerle öğrendim. Bakalım aynı tepkileri sizlerde verecekmisiniz. İşte Apple ve Steve Jobs hakkında bilmediğiniz şaşırtıcı gerçekler;

-Marka kurucusu Steve Jobs aslında evlatlık olarak alınmıştır ve babası Suriye göçmeni Abdulfattah Jandali. Biyolojik annesi olan  Joanne Schieble ile üniversitede tanışan Suriyeli baba, Schieble’nin ailesi tarafından kabul edilmemiş ve çocuk yani Steve Jobs evlatlık verilmiştir.

-Apple ilk bilgisayarını çıkardığı zaman fiyatını kolay olsun diye 666.66 dolar olarak çıkarmıştı. Steve Wozniak bu rakamın kolay yazıldığını söylemiş 666.7 dolar olmasını istememiştir.

-Apple nakliye işlerini karadan ve denizden değil tamamen havayolu ile taşıyor.

-Steve Jobs’un son sözlerini duymuş muydunuz ? İşte son sözlerini kız kardeşine bakarak “Vay Canına, vay canına, vay canına.” yani Oh wow,oh wow,oh wow olmuştur.

-Apple paketleme hizmetleri içinde oldukça mesai harcıyor. Müşteri kutuyu açtığı zaman doğru duyguyu hissetmeleri için bile tasarımcılar gizli odalarda hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.