AppStore Geride Kaldı!

AppStore Geride Kaldı!

Son zamanlarda başını alıp gitmeye başlayan akıllı cep telefonu ve mobil cihazlardaki uygulamalar, App Store ve Google Play Store’da ücretli ya da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaya devam ediliyor. Kullanıcı açısından çok fazla bir şey ifade etmese de aslında bu pazarın sahipleri, bu konuda sürekli birbirleriyle yarış içerisindedirler.

Geçtiğimiz dönemdeki veri raporlarına göre, App Store, Play Store’dan daha fazla uygulamalara sahipti. Ancak yayınlanan yeni rapora göre bu sefer App Store hatırı sayılacak kadar geride kalmış gibi görülüyor. AppFigures’ın yaptığı inceleme ve araştırma, 2014 yılını baza alarak değerlendirilmiş. Rapora göre, Google 2014 yılında 1.43 uygulama ile ortalama 2 milyon kadar App Store’a far atmış durumda görülüyor.

Teknoloji dünyasının son zamanlarda en çok yöneldiği alanlardan olan mobil cihazlar dünyasında sürekli yeni uygulamalara şahit olmak, kullanım açısından yeni özelliklere sahip uygulamaları indirmek bir kullanıcı açısından çok da önemli bir şey gibi görünmese de teknoloji pazarında bu konunun büyük bir önem taşıdığını söylemek gerekiyor. 2015 yılında kimin önde olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.