Araba Tutkunu Oğlunuza Araba Macerasını Sonuna Kadar Yaşatacak Oyun Sitesi

Erkek çocukları biraz büyümeye başladıklarında rol modelleri olarak aldıkları babalarından araba ve bunun gibi çeşitli ilgi alanlarına dair feyz alarak ilgi alanlarını geliştirirler. Minicik, yeni yürümeye ve konuşmaya başlayan oğlunuzun araba istemesi aslında tam olarak da geleneksel erkeklik rolünden ve babaya olan ilgiden kaynaklanır.

Babası gibi olmak için çocuk büyüdükçe babası gibi araba kullanmak, babası gibi konuşmak, onun gibi hareket etmek ister. Çünkü çocuklar kendi cinsiyetindeki ebeveyni örnek almaya oldukça meyillidirler. Araba Oyunları erkek çocuklar arasında tam da bu nedenlere bağlı olarak çok fazla oynanmaktadır. Yaşının küçük olduğunu ve gerçek bir araba kullanamayacağını anlayan çocuk bilgisayar oyunları arasından en çok araba oyun için izin istemektedir.

Erkek çocuklarının Araba Oyunu oynarken klavyedeki tuşları ya da Mouse tuşlarını kullanma stilleri motor gelişimlerini destekler. Erkek çocuklarının el ve ayak motor gelişimi kaba anlamda kız çocuklarına oranla çok hızlıdır. Ama ince motor gelişimi konusunda maalesef ki kız çocuklarından az bir gelişim gösterirler. Oysaki klavye tuşlarını tek tek basmak için zorlaması ve Mouse tuşları için parmaklarını zorlaması ince motor gelişimini büyük oranda destekler. Bilgisayar oyunları hakkında tahmin edemeyeceğiniz kadar bilgili olan oğlunuz yeni araba oyunları çıktığında da bunları sizden kısa bir sürede kavrayacak ve oyunun neredeyse müptelası olacaktır.

Erkek çocuklar arasında son günlerde aratılan en önemli oyun Sahin Park Etme Oyunu olmaktadır. Çocuklar bu tip arabalara karşı büyük bir ilgi ve merak beslerler. konusunda sizinle pazarlık etmekten çekinmeyecek olan oğlunuz verdiğiniz sürenin de hep yetersiz kalmasından şikâyetçidir. Aslında çocukların oynadıkları bilgisayar oyunları algısal eksikliklerin giderilmesine ve odak noktasının bir yerde toplanmasına yardım eder. Bu nedenle yeterli uzaklık sağlandığı sürece çocuğunuzun oyun oynamasında bir sakınca yoktur.

Araba oyunları oyna hakkında daha fazla bilgi almak ve oyunları site üzerinden sağlıklı ve bilgisayarınıza zarar vermeyecek şekilde oynamak için <http://www.oyunuoyna.org/> sitesini ziyaret edebilir, oğlunuzun yüzüne yerleşen kocaman mutluluğu kısa sürede görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.