Bimeks Alan Adını Kiraladı

Bimeks İlginç Bir Adıma İmza Attı

Bimeks.com.tr alan adı kiralamaya konu oldu.

Ünlü teknoloji zincirlerinin birer birer kapanması ve küçülmeye gitmesi haberleri gündemden hiç düşmüyor. Önce Gold daha sonra Teknosa’nın küçülmeye gitmesi, mağazalarının bir bölümünü başka sektörlere kiralaması gibi çeşitli haberler duymuştuk. Bu ağa en son eklenen ve tamamen iflas edip sektörden çıkan Bimeks ilginç bir girişime konu oldu. Bimeks kapandı diyenler internet sitesi üzerinden farklı bir olaya şahit oldu.

Bildiğiniz üzere Bimeks tüm mağazalarını kapatarak iflasını açıkladı. Artık AVM’lerde veya cadde mağazalarında Bimeks’i göremeyeceğiz. Firma iflas açıkladı açıklamasına fakat bugün gündeme düşen farklı bir girişimde bulundular. İnternet üzerinden online satış yapılan bimeks.com.tr adresini kapatmadılar. Aksine burada satış devam ediyor kötü bir tasarımla da olsa. Peki firma battıysa neden internet üzerinden hala satış yapılıyor gibi bir soru aklınıza gelecektir.

Bimeks Kap Açıklaması;

Bu sorunuzu daha fazla yanıtsız bırakmayalım ve Bimeks’in internet üzerinden nasıl satış yaptığından bahsedelim. Aslında Kamuoyu Araştırma Platformu ( KAP)’na bildirisini yaptı firma. O açıklamayı ise şu şekilde ;

“Şirketimizin sahibi olduğu ve bir süredir inaktif durumda olan www.bimeks.com.tr web sitesini kiralamak için, CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti tarafından şirketimize yapılan teklif ve görüşmeler sonucunda, anılan firma ile bir “Marka Lisans Kiralama ve Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi” imzalanmıştır. Böylelikle, Bimeks olarak, web sitesi üzerinden bir kiralama geliri elde edilmesi hedeflenmektedir. Anlaşmaya göre, web sitesinden alışveriş yapacak olan müşteriler doğrudan ve sadece, kiracı olarak web sitesini işleten CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd.Şti şirketi ile muhatap olacaklardır. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.’nin, web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerle ve ürün tedarikleriyle ilgili herhangi bir hak ve yükümlülüğü olmayacaktır.”

Bimeks Alan Adını Kiraladı

Yani değerli arkadaşlar Bimeks.com.tr adresinden online satış yapan Bimeks firması değil. Alan adlarını başka bir e-ticaret firmasına yani CB Dijital Yatırım ve Ticaret kiraladılar. Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi ile ilginç bir anlaşma ile gündeme gelen iki firmada bu işten şüphesiz karlı çıktı. Ama herhalde en çok karlı çıkan Bimeks olacak. Çünkü battık misali ne kazanırsak deyip kiralama işlemine girişmişler. Yeni alan firma umarım şuan ki kötü tasarımlarından ve fiyatlardan vazgeçerler. Aksi halde büyük bir isimle piyasaya girmenin heyecanını kısa süreli olarak yaşacaklardır. Şuan için bimeks.com.tr kimin derseniz cevabımız CB Dijital firmasının olacak.

Fiyatların ne olacağı veya insanlar üzerinde nasıl bir etki oluşturacağı yakın zamanda ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.