DGS Sonuçları Neden Açıklanmıyor ?

Yüzbinlerce kişinin yaklaşık 1 aydır beklediği Dikey Geçiş Sınavı ( DGS ) bir türlü ÖSYM tarafından açıklanmıyor. Sosyal medya üzerinden trend topicler arasına giren DGS sınavının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor. ÖSYM tarafından da herhangi bir açıklama gelmiyor.  Sadece ufak bir açıklama olarak bayramdan sonra açıklanacağı söylendi fakat kimse bu açıklamayı yeterli bulmadı. Herhangi bir gün verilmemesinden çok şikayetçi olan öğrenci adayları merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Üniversitelerin bir çoğu eğitim hayatına başladı fakat henüz DGS sınavı açıklanmadı.

Bunun getireceği olumsuzluklar bir yana bir de öğrencilerin bu okullara geç başlaması gibi bir sorun ortaya çıkıyor. En kısa zamanda duyurulacağını düşündüğümüz DGS sınavının sonuçları açıklanır açıklanmaz blogumuzda yer alacaktır. Bizleri takipte kalın.

DGS’nin açıklanmamasını sosyal medya üzerinden tepkileri ise bu şekilde duyurdular.

– “#dgs yi beklerken bir mevsim değişti, yeni yaşıma girdim, bir bayram geçti,okullar açıldı. Hayırlısı yinede.”

– “sevgilim gibisin dgs.. her sabah kalkar kalkmaz telefonu elime alıp arama motoruna dgs sonuçları yazıyorum.. #dgs #osym”

– “Milyonlarca insanın oyu iki saatte sayılan bir ülkede yaşıyoruz ama… Bu hız #DGS sonuçlarına yansımamış canım ülkem. Bir ay nedir ya? Hı?”

– “DGS açıklansa puanı görsek sevinsek tercih yapsak kazansan okula gitsek falan insanlar el ele tutuşsa hayat bayram olsa #DGSyiAçıklayın”

– “Düşünsenize ösymnin sitesine bir giriyosunuz 2016 dgs sonuçları yazıyor çıldırırsınız #dgs”

– “#Ösym diyor ki Rasyonel düşünün biraz. Yani #Dgs açıklanana kadar işe girseydiniz 1 aylık maaşınız cebinizdeydi şimdi”

– “#dgs ruyamda dgs sonucumu gorup duruyorum yavas yavas bilincaltimda kafayi yemeye basladi ben kafayi yedikten sonra napiyim universite #osym”

– “sanırım sınavın kırkını çıkarmasını bekliyoruz #dgs #osym”

-“Boyle giderse sınav sonuçlarımızı biz değil torunlarımız görecek galiba #DGSyiAçıklayın”

-“tam bir ay geçti sınavın üzerinden, biraz daha açıklamazsanız bakmaya kıyamayacağız! #DGSyiAçıklayın”

-“#DGSyiAçıklayın kpss sinavina odaklanamiyoruz aklimizda soru isaretleri ”

-“15 gün olduğunda heyecanlı 20 gün olduğunda stresli 25 gün olduğunda sinirliydim 30 dan itibaren bişey hissetmiyorum #DGSyiAçıklayın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.