Easeus Data Recovery Wizard ile Silinen Verileri Kurtarma

EASEUS DATA RECOVERY WİZARD İLE SİLİNEN VERİLERİ KURTARMA

Devir artık teknoloji devri ve bizler neredeyse tüm bilgilerimizi ya bilgisayarımızda ya da cep telefonumuzda saklıyoruz. Cep telefonumuzda yer alan fotoğraflar, videolar, mesajlar ve sosyal medya hesapları gibi birçok kişisel bilgi cep telefonlarının hafızalarına kaydedilmektedir. Bu kişisel bilgilerin birçoğu yine aynı şekilde bilgisayarlarımız da yer almaktadır. Elbette günden güne artan fotoğraf, mesaj, e posta ve video hem cep telefonunda hem de bilgisayarların hafızasında ki depolama alanını azaltacaktır.

Böyle zamanlarda o an gereksiz görülen fotoğraf, mesaj, video veya e- postayı silerek cep telefonu ve bilgisayarlarımızın hafızasında depolama alanı açmış oluruz. Fakat kimi zaman silinen fotoğraf, video, e-posta ve ya mesaja yeniden ihtiyaç duyabiliriz. Şayet tüm bu bilgileri silmeden önce farklı bir yere kaydetmediyseniz silinen verileri nasıl geri getirebilirim diye düşünmeye başlayacaksınız. Silinen verileri geri getirme işi uzmanlık ister diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sildiğiniz kişisel bilgilerinizi kısa zamanda kurtarmanın ve geri getirmenin en kısa yolu EASEUS DATA RECOVERY WİZARD uygulamamızdan geçmektedir.

EaseUS Data Recovery Wizard Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Windows veya Mac işletim sistemli bilgisayarınıza EaseUS Data Recovery Wizard uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu yaparak uygulamayı hazır hale getirmeliyiz. EaseUS Data Recovery Wizard uygulamasını kullanarak hangi dosyaları kurtarabileceğinizi merak ediyorsanız açıklayalım; bu uygulama ile birlikte bilgisayar ve cep telefonu hafızasında yer alan tüm resim dosyaları, belge dosyaları, video dosyaları, müzik dosyaları ve e-posta dosyaları eksiksiz bir şekilde kurtarılabilmektedir.

Sizlere vermiş olduğumuz linkten “Free Trial” seçeneğine tıklayarak indirdiğiniz uygulamamızı kullanabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde;

  • İşletim sisteminiz Mac ya da Windows fark etmeksizin izleyeceğiniz adımlar aynı olacaktır.
  • Bilgisayarınıza inen uygulamanın üzerine tıkladığınızda karşınıza çıkan uyarı ekranına “Evet” seçeneğine tıklayıp, ardından gelen dil seçme ekranından da “Türkçe”yi seçip devam edin.
  • Daha sonra gelen ekrandan İleri seçeneğini tıklayın ve karşınıza gelen program kullanma şartlarının yer aldığı sözleşmeyi “Kabul Et” sekmesini tıklayarak geçin.
  • Karşınıza çıkan yeni ekranda indirmiş olduğunuz uygulamanın bilgisayarın hangi dosyasına kaydedileceği ile alakalı bilgi ekranı gelecektir. Dilerseniz uygulamanın ineceği dosyayı kendinizde belirleyebilirsiniz. Bunun için “Gözat” sekmesine tıklamalı ya da “Onayla” seçeneğine tıklayarak bu ekranı da atlayabilirsiniz.
  • Uygulama inene kadar karışınıza çıkacak olan tüm ekranlara “İleri” diyerek son gelen ekranda yer alan “Kurun” sekmesine tıkladığınızda ise uygulama bilgisayarınıza kurulmaya başlanacaktır. Tüm işlemler bittiğinde bilgisayar ana ekranına uygulamanın kısayolu eklenecektir.

 

EaseUS Data Recovery Wizard İle Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Tüm bu adımlardan sonra EaseUS Data Recovery Wizard kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Sıra geldi sildiğiniz verileri kurtarma kısmına. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle;

  • Uygulamanın üzerinde çift tıklayıp açtığınızda karşınıza gelen ekranda, bilgisayarın hafıza birimlerini göreceksiniz. Silmiş olduğunuz veriler hangi hafızada yer alıyorsa onu seçip “Tara” diyoruz.
  • Karşınıza gelen ekranda silmiş olduğunuz veriler listelenecektir. Üstte yer alan durum çubuğunda silmiş olduğunuz verinin türünü filtreleyebilir, sol tarafta yer alan bölümde ise silinen dosyaları klasör şeklinde görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; sildiğiniz veri fotoğraf ise; fotoğraf klasörüne tıklayarak silinen tüm fotoğrafları listeleyip kurtarmak istediğiniz veririnin başında yer alan kutucuğu işaretleyebilir ya da hepsini seçmek isterseniz yukarıda yer alan “Ad” kutucuğuna tıklayarak “Kurtar” sekmesine tıklayabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranda ise sizden ürün anahtarı isteyen bir ekran çıkacaktır. İndirme sırasında ücretsiz sürümü seçtiğinizden, bu kısımda ürünü satın alıp sildiğiniz verilerin kurtarma işlemine devam edebilirsiniz.

Dünya çapında kullanılan ve diğer veri kurtarma programlarının yapamadığı birçok veriyi kurtaran EaseUS Data Recovery Wizard ile sizde sildiğiniz verileri kolayca kurtarabilir ve bu önemli sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Silinen tüm verileri geri kurtaran en iyi uygulama için sizleri EaseUS Data Recovery Wizard uygulama sayfamıza davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.