Facebook Profilime Kim Baktı ?

Facebook Profilime Kim Baktı ?

Sosyal medya son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Facebook, Twitter, Instagram derken daha bir çok sosyal medya unsuru hayatımıza yerleşti. Zamanımızın büyük bir kısmını sosyal medyayla harcar hale geldik. Herhangi bir yararının olmadığı gibi insanın özelini ortaya döktüğü için zararlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hiçbir sosyal medyada üyeliğim bulunmuyor. Sizlere de tavsiyem bu yönde.

Neyse ufak bir nasihattan sonra asıl konumuza gelelim. Ülkemizin neredeyse yüzde 70-80’i Facebook kullanıyor. Ve bir çok insan Facebook’ta virüs içerikli reklamlara ister istemez tıklıyor. Bu virüste hem bilgisayarınızın yazılımına hem de donanımına zarar veriyor.

Facebook’un araştırmalarında ise en çok virüs kaynağı “Facebook Profilime Kim Baktı” tarzı kaçak uygulamalardan. Facebook’un açıklamasında böyle bir uygulamanın mümkün olmadığı yönde. Yani asıl kaynak kesinlikle böyle bir şey olmayacağını savunuyorsa kaçak uygulamalar ve reklamlar bu işi virüs kaynaklı, bilgilerinizi ele geçirme yönünden kullanıyor demektir. Arkadaşlar kısa ve öz söylüyorum böyle bir uygulamaya Facebook kesinlikle izin vermez. Bu tarz reklamlara tıkladığınız zaman kesinlikle virüs yiyeceğiniz anlamına gelir.

Bunun araştırmasına da gitmemenizi kesinlikle öneririm. Başlığı da bu şekilde ilgi çekici koymamın nedeni; bizim insanımız reklamdan müthiş derecede etkilenir. Eğer Facebook profil bakma uygulamasına izin vermiyor yazsaydım kimse tıklamayacak ve bu yazımı okuyamayacaktı. Kısacası okuyan bir kaç arkadaşımı bile bu şekilde virüslerden engelleyebilirsem ne mutlu bana diyorum. Blogu sadece eğlence amaçlı değil faydalı olması amaçlı kullanma isteğimin bir kanıtıdır.

Umarım bu tarz profil uygulamalarına bundan sonra tıklamazsınız. Tekrar tekrar söylüyorum Facebook Profilime kim baktı tarzında ki reklamlara ve haberlere tıklamak sadece virüs getirir. Bu tarzda bir program ve hile bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.