Gmail Artık E-Postalarınıza Ulaşabilecek

Gmail Artık E-Postalarınıza Ulaşabilecek

Daha öncelerinde de aslında sürekli gözümüze çarpan bir durum olmasına rağmen bizden yana bir tedirginlik yoktu. Bahsettiğimi durum, gmail uygulamasında karşımıza çıkan reklamlardı. Bunlar basit reklamlar gibi görünse de aslında Gmail şirketinin e-postaları okuduğunu da ortaya çıkartıyordu. Yapay zeka kullanan google, maillerin içeriklerine göre reklam yerleştirmesi yapıyor.

ABD’de daha önce çok fazlasıyla tartışma meselesi olan Gmail reklamlarına karşı nasıl bir tedbir ya da önlem alınacağı konusunda merak edilen Google’den öyle bir adım geldi ki, kullanıcıların artık ses edemeyecekleri bir pozisyona düştüğünü söylemek mümkündür. Yeni kullanım politikasına eklediği madde ile artık dilediğini zaman hesaplara girip e-postalarınızı okuyabilecek. İşte o kural.

“Otomatik analiz sistemimiz, e-postalarınız da dâhil olmak üzere özel yazışmalarınızı okuyabilir ve bu içeriklere dayanarak her türlü istatistik çalışması, reklam, zararlı yazılım araması ve güvenlik çalışması yapabilir. Bu analizler gelen ve giden içeriklerle, depolanan verileri kapsayabilir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.