Google Nexus 5

Google Nexus 5

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarının daha çok tercih edildiğini herkes biliyor. Ancak yeni nesil cep telefonlarında sürekli güncelleme yapan Android, kitkat 4.4 sürümü ile en çok dikkatleri üzerine çeken işletim sistemi oldu. Yeni nesil akıllı cep telefonları arasında yer alan Google Nexsus 5 de bu işletim sistemine sahip olan cep telefonlarından biri olarak piyasaya sunuluyor. En büyük özelliği ise Android kitkat 4.4 işletim sistemi sonradan güncellenmeyip, paketinden çıktığı anda yüklü olmasıdır.

Google Nexsus 5’in özelliklerine bakıldığından 4.95 inç dokunmatik ekran (FullHD), 2.3 GHz dört-çekirdekli işlemci, LTE, HSPA+, WLAN-N, 8 MP kamera, FullHD video kaydı, 16/32 GB dahili hafıza (genişletilemez), A-GPS, NFC, Bluetooth, MicroUSB, Dörtbant GSM özellikleriyle göz önünde duruyor.

Oldukça kaliteli bir yapıya da sahiplik eden telefon yine piyasa fiyatlandırılmasına göre en uygun cepler arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 1,200 TL gibi bir rakamdan sunulan telefon, HTC, Samsung ve Apple’nin İphone serilerine göre daha uygun maliyetlerle sahip olunabilecek bir telefondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.