İkinci Üniversite Okumak İçin Sınav Yok

Ülkemizde sürekli değiştirilme çabasında olan eğitimimiz yakın zamanda yeni adımlarını atıyor. Sınavsız üniversite şansı doğuyor. Ama yine önce bir sınavı kazanmanız gerekecek. Yani bu imkandan halen üniversitede okuyor olanlar ve mezun olanlar faydalanabiliyor. Yani ikinci üniversite şansı doğuyor.     İstanbul Üniversitesi’nin başlattığı bu uygulamada ki bölümler  Coğrafya, Felsefe, İşletme, İktisat, Sosyoloji ve Tarih. Bu uygulama ile bu bölümlere bir şekilde gidemeyen ve farklı bölümde eğitim görenlere altın niteliğinde bir imkan sağlıyor.

Kontenjan sorunu olmayacağını açıklayan İÜ Rektörü bu imkan için yıllık 370 TL talep ediyor. Benim fikrimi soracak olursanız bende bunu olayı destekliyorum. Bir insan kendini kaç alanda geliştirirse o kadar imkanı artacaktır. Yüksek ücrette talep etmeyen bu sistem gelişimimizi hızlandıracaktır. İstanbul Üniversitesi diplomanızda hatırı sayılır bir diploma sonuçta.Tebrik ediyoruz böyle bir sistem için İÜ’ye.

2 thoughts on “İkinci Üniversite Okumak İçin Sınav Yok”

  1. tanyurd says:

    Olayı tam analmadım ben.. sakaryada mühendislik fakultesi mezunuyum.. İtanbul üniversitesinde herhangi bir bölümü okuma şansım mı var. ?

    olay ne zaman kesinleşecek.. ?

    1. ayktcnl13 says:

      Tam daha kesinleşmedi. Mezunsanız İÜ’de belirtilen 6 bölümden birini okuma şansınız oluyor. Şuan daha gündeme oturmadı bakalım ne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.