iPhone 6 Testlerde Başarısız

iPhone 6 Testlerde Başarısız

Akıllı telefonlar çıktığı ilk zamanlarda çeşitli testlerden geçirilirler. Farklı firmalar tarafından yapılan bu testlerde, telefonun dayanıklılığı ölçülür. Aslında normal şartlarda yapılan testler şeklinde bir telefonun başına gelecek kazaların olduğunu söylemek mümkün değil, ancak bunlar, yine de bazı firmalar tarafından yapılır. Apple’nin çiçeği burnunda İphone 6 telefonu da böyle bir testten geçti. TechRax’ın yaptığı test aslında işkenceden farksız.

Çekilen videoda bütün test detaylarına yer verilmiş. Öncelikle, bir araba anahtarı ile ön yüzü çizilmeye çalışılan İphone 6, araba anahtarına karşı oldukça dayanıklı. Ancak arka yüzünde aynı tahribat uygulandığında, telefon çiziklerle doluyor. Test, sadece bununla sınırlı kalmıyor. Daha sonra, bıçakla da çizilmeye tabii tutulan İphone 6, yine ön yüzünde bir çizilmeye maruz kalmazken, arka yüzü yine aynı şekilde çiziklerle doluyor.

Apple’nin yeni nesil amiral gemisi İphone 6, daha farklı bir testten daha geçiriliyor. Bu sefer telefon çekiçle kırılmaya çalışılıyor. İlk darbeye karşı dayanıklı olan ön yüzü, ikinci darbesinde kırılıyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda gayet dayanıklı bir telefon olduğunu söylemek mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.