Kota dostu Opera Max

Kota dostu Opera Max geliyor!

Şimdilerde çok fazla söz edilmese de daha öncelerinde yani akıllı cep telefonlarının piyasada olmadığı dönemlerde, forum konularında en çok okunan konulardan biri de teknoloji konularından olan “Kota” konusuydu. Aslında günümüzde buna bilgisayar üzerinden çok fazla ihtiyaç duyulmasa da android işletim sistemli gibi akıllı cep telefonlarında yani mobil cihazlarda çok fazla aranan konular arasında yer alıyor.

Opera tarayıcısını az çok herkes bilir. Her ne kadar daha çok kendini mobil cihazlar üzerinde gösterse de bilgisayarlar üzerinde çok fazla tercih edilen bir tarayıcı değildir. Ancak mobil cihazlarda opera max ismini verdiği yeni uygulama ile yeniden adını gündeme getireceği bekleniyor. Opera max, verilerin sıkıştırılmasında yardımcı olarak youtube ve diğer internet işlemlerinde daha az kota ile gezinmeyi sağlıyor. Tabi bununla da yetinmeyip, arka planda akıp giden Megabaytları da kontrol altında tutuyor.

Opera max’ın 10 yıllık bir AR-GE çalışması olan akıllı telefonunuzda yüklü olan Instagram, YouTube, Vine, Flipboard gibi uygulamaların ihtiyaç duyduğu veriyi sıkıştırarak kotanızın daha verimli biçimde kullanılmasını sağlıyor. Bu da daha kota ile daha fazla gezinme özgürlüğünü elde etmeniz için yeterli olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.