League of Legends Neden Bu Kadar Popüler ?

League of Legends Nasıl Oynanır ? 

League of Legends oyunu son günlerin en popüler oyunu diyebiliriz rahatlıkla. Benimde akıl veremediğim bir şekilde popülaritesini artıran oyun “hero” yani kahraman seçimi üzerine oynanıyor. Gerçekten benim pek hoşuma gitmediği için nasıl oynandığı konusunda herhangi bir bilgim yok. Ama bu popülerlik konusunu blogumda sizlerle paylaşmak istedim. Daha doğrusu sürekli takip ettiğim bir blogta bu oyunun nasıl oynandığı veya neden bu kadar tanındığı konusunda bir röportaj yapılmış League of Legends hakkında.

Bu röportajı izlemenizi istemem doğrultusunda böyle bir yazı yazayım dedim. Arkadaşlarımında bağımlısı olduğu bu oyun ilgi çekici görünüyor ama benim pek çekmedi diyebilirim 🙂 . Uluslararası turnuvaların düzenlendiği, ülke çaplarında küçük yarışmaların yapıldığı ve dahası bunların LOL TV adında bir kanalda yayınlanması herhalde popülerliğini açıklıyor. Riot Games tarafından geliştirilen oyunda harita Warcraft 3’ün bir bölümüne benzetilmiş.  Dota’dan farklı olarak kabiliyetler ve rünler sistemi bulunmaktadır.

Oyunda edindiğiniz eşyalar gücünüzü ve savunmanızı artırıyor. Bu eşyaların bir kısmı direkt olarak etkisini gösterebildiği gibi bazıları ise belli bir yüzde dilimi ile etkisini gösteriyor. Oyunun türü Moba’dır ve strateji oyun türlerindendir. Oyunda bir de şampiyonlar bulunmaktadır. 110 adet bulunan bu şampiyonlar sürekli yenilenmektedir. Oyun içinde ki mağazadan eşya satın alabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.