Marissa Mayer 23 Milyon Dolar Tazminat Alacak

Marissa Mayer 23 Milyon Dolar Tazminat Alacak

Geçtiğimiz aylarda satılan ve satış işlemleri hala devam eden Yahoo şirketinin 2012 yılından beri CEO’su olan Marissa Mayer şirketten 23 milyon dolar tazminat alacak.

Marissa Mayer, Yahoo şirketinin CEO’su olarak şirketin hack skandalları başladıktan sonra 2012 yılında geldi. Geçtiğimiz aylarda ise Verizon Cummunications, Yahoo şirketinin araştırma ve reklam işlemlerini satın aldı. Bu satıştan sona şirketin medyatik CEO’su Marissa Mayer’in de görevinden ayrılacağı düşünülüyordu.

Şirketin geçtiğimiz aylarda yaşadığı hack skandalıyla birlikte Marissa Mayer’in de maaşı ortaya çıkmıştı ve ortaya çıkan rakam herkesi şaşırttı. Bunun ardından yapılan hesaplamalara göre şirket Marissa Mayer’e tazminat olarak 23 milyon dolar yani yaklaşık 83 milyon TL ödeyecek. Şirketin bu miktarı öderken 3 milyon dolarını peşin geriye kalan kısmı ise hisse olarak ödemesi bekleniyor.

Marissa Mayer, Yahoo’nun İcra Kurulu Başkanlığı’na (CEO) gelmeden önce 13 yıl boyunca Google’da çalışmıştı. Mayet, Yahoo’nun ilk kadın mühendisi ve 20’nci kadın çalışanı olarak da dikkat çekiyor. Mayer, 17 Temmuz 2012 tarihinden beri Yahoo’da çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.