Netflix artık Türkçe

Amerika’nın en popüler video paylaşım siteleri arasında bulunan Netflix bir süre önce Türkiye’ye gelmişti. Türkiye’ye gelmesinin ardından artık Türkçe hizmet vermeye de başladığını duyurdu.

Netflix, Türkçe olmasının ardında Türkçe dizi ve filmleri de içeriklerine yükledi. Netflix ücretli bir platformdur. Bulunan dizileri ve filmleri bilgisayar, tablet, telefon ve televizyonlarınızdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Netflix’e aylık tek bir ücret ödeyerek Amerikan dizi ve filmlerini ayrıca belgesel ve televizyon programlarını izleyebilirsiniz.

Netflix’e ilk olarak yüklenen Türk dizi ve filmleri ise Güneşi Gördüm, Leyla ve Mecnun, Karadayı, Düğün Dernek 1-2, Suskunlar, Recep İvedik, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul, Filinta, Kelebeğin Rüyası gibi bilinen ve izlenim oranı yüksek olan filmler yüklendi. Kullanıcıların hizmetine sunulan bu dizi ve filmler Netflix’in Türkiye’de ki kullanıcı sayısını arttıracağı düşünülüyor.

Netflix’te bazı içeriler 4K ve HDR olarak sunuluyor ayrıca birçok içerikte Dolby Digital Plus 5,1 surround ses destekleniyor. Ayrıca Netflix kullanırken ailenizin diğer bireyleri için profil açmanıza ve izlediklerinize göre tavsiyeler almanızı sağlıyor. NEtflix’i denemek isterseniz 1 ay ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.