Paslanmaz Boru Çeşitleri, Üretim ve Kullanım Alanları

Paslanmaz Boru Çeşitleri, Üretim ve Kullanım Alanları

Yollarda ya da en tesisatlarında gördüğümüz borular aslında paslanmaz boruların birer ürünüdür. Ancak bu boruların kullanım alanı kesinlikle bu alanlar ile sınırlı değildir. Çünkü çelik birçok güçlü bir alaşımdan üretilen bu borular bazalt sıvıların taşınmasında dahi kullanılmaktadır. Ayrıca köprü ya da barajlarda da rolleri çok büyüktür. Akıntı ve sızıntı gibi problemleri ortadan kaldıran bu borular çeliğin tüm özelliklerini korur. Özellikle de yıllar geçse dahi paslanmaz ve soğuğa ya da sıcağa karşı direnç sağlar. Bunun yanı sıra petrol ve kimyasal ürünlerin lojistiğinde de yine paslanmaz borular büyük yer kaplar. Korozyon direnci ve dayanıklılığı artırılmış borular ise genellikle petrol gibi ürünlerin çıkarılmasında tercih edilir. Karaca Paslanmaz Çelik firmasının üretimini gerçekleştirdiği paslanmaz borular her sektörün ihtiyacını gidermeye yönelik hazırlanmaktadır.

Dikişli ya da Dikişsiz Paslanmaz Borular

Çelik kütüklerin fırınlarda haddelenmesi ile elde edilen paslanmaz borular yıllar geçse dahi dayanıklılıklarını korurlar. Yeraltından ve denizaltından geçen her geçit ya da tünelde bu ürünlere rastlamak mümkündür. Çünkü toprakta yer alan bileşenler çelik dışında herhangi bir borunun zamanla erimesine yol açabilir. Ancak paslanmaz boru asit de dahil olmak üzere her türlü koşula dayanıklı şekilde üretilmektedir. İçeriğindeki azot, karbon ve nikel sayesinde asit gibi kimyasal ve yakıcı ürünlerin taşınmasında dahi kullanılırlar. Karaca paslanmaz çelik firmasından dikişli ya da dikişsiz olarak paslanmaz boru temin etmek mümkündür. Dikişsiz borular mukavemet açısından dikişli borulara göre daha çok dayanıklılık gösterirler.

Kaynak Yolu İle Birleştirme

Paslanmaz borular kaynak yolu ile kolaylıkla birleştirilebilmektedir. Karaca paslanma çelik firması da kendilerine özel boru birleştirme yöntemleri sayesinde, birleşim yerlerinde de korozyon direncini korumaktadır. Yani boruların birleştiği noktalar zamanla aşınmaz ya da pas kusmaz. Böylelikle yıllar geçse dahi herhangi bir deformasyon ile karşılaşmaz. İnşaat sektörünün en sık tercih ettiği Karaca paslanmaz çelik firması her sektörün ihtiyacına uygun paslanma boru üretmektedir. Üstelik üretilen estetik borular dekorasyon alanında da çok sık kullanılır. Hem dikişli hem de dikişsiz boru üretimi sayesinde kullanım kolaylığı oluşturur ve dekora uyum sağlar.

Paslanmaz Boru Hatları

Özellikle gaz, petrol ve sıvı gibi maddelerin bir noktadan başka bir noktaya kontrollü şekilde taşınması için paslanmaz boru hatları kurulur. Bu boru hatları genellikle geçici olarak kullanılsa dahi yıllarca da kullanıma uygundur. Bunun yanı sıra gıda gibi hijyenik taşınması uygun olan ürünlerin lojistiğinde en sık kullanılan yine paslanmaz çelik borulardır. Çünkü bu borular korozyon oluşturmadığı gibi bakteriler için de uygun ortamlar değildir. Petrokimya, gıda, sanayi, endüstri ve ilaç gibi pek çok alana uygun paslanmaz boru üretimi yapan Karaca paslanmaz çelik firması yıllardır yanı sektörde hizmet veren deneyimli bir firmadır. Detaylı bilgi ve sipariş için: https://www.karacapaslanmaz.com web sitesi adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.