Paslanmaz Çelikler ve Sac Kullanım Alanları

Paslanmaz Çelikler ve Sac Kullanım Alanları

Çeliğin sanayiden tekstile, gıdadan kimyaya her alanda kullanıyor olması hem dayanıklılığının hem de korozyon direncinin fazla olmasından kaynaklanıyor. Özellikle kimya ve gıdada paslanma olayının ciddi sorunlar yaratıyor olması sektörü çeliğe yönlendiriyor. Aynı zamanda inşaat sektöründe de bu özelliği sayesinde çok sık tercih ediliyor. Çünkü çelik alaşımında bulunan nikel ve krom onun paslanmaya karşı ultra dirençli olmasını sağlıyor. Bunun yanında demirin de bulunduğu çelik alaşımı kuvveti konusunda pek çok metali geride bırakıyor. Bu noktada da tren, otomobil, kamyon ya da kamyonet, uçak ve gemi yapımında çelik profil ve paslanmaz sac çok sık kullanılıyor. Hatta liman işletmeciliğinde çok önemli bir yere sahip olan çelik tüm bu özellikleri sayesinde yıllarca dayanıklılığını koruyor. Paslanmaz çelik ürünlerini her sektöre göre hazırlayan ve satışını yapan Karaca paslanmaz çelik firması bu ürünlerin teslimatını da kendisi gerçekleştiriyor. Hemen her sektör için çelik malzemeler üreten firma, çeliğin pek çok çeşidini de pazara sunuyor.

Cerrahi  Donanımların Yapımında Kullanılan Paslanmaz Çelikler

Cerrahi anlamda keski ve sedye ürünlerinde çokça kullanılan çelik malzemeler hijyen açısından da sık tercih ediliyor. Sıvıya maruz kalsalar dahi paslanma yaratmayan bu ürünler hijyen istenen her ortama uygundur. Ayrıca steril edilmeye ve kimyasallarla temizlenmeye de olanak tanır. İlaç sektöründe ise genellikle kullanılan içeriklerin saklanması ya da taşınmasında büyük yer edinirler. Yıllarca çelikten yapılmış kalıplarda bu ilaçlar saklanabilir. Karaca paslanmaz çelik firması ilaç ce cerrahi ürünler için de paslanmaz sac, profil ve boru gibi bir çok ürünün özel üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir.

Hafif Yoğunluğu Bulunan Çelikler

Çelikler yıllar geçse de kararmaz ve paslanmaz. Bu özelliği sayesinde dekorasyon ve mimarinin en vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra mobilya sektöründe de şekillendirilebilir özelliği sayesinde çok sık kullanılır. Çelik yapısını değerli maden olan gümüşe benzetmek olasıdır. Ancak yoğunluk bakımından gümüşten daha hafiftir. Dolayısıyla çok daha kolay işlenebilir ve bükülebilir. Bu özellikleri sayesinde soğuk ya da sıcak olarak haddelenerek bu alanlarda kullanılabilir hale getirilirler. Karaca paslanmaz çelik firması her sektöre uygun olarak hazırladığı çelik ürünleri istenilen boyutlarda kesebilir. Gerek mobilya, gerek dekorasyon ya da mimari olsun en küçük parçalara dahi bölünebilen bu çelik malzemeler ayrıca şekillendirilebilirler.

Takı Sektöründe Kullanılan Paslanmaz Çelik Ürünleri

Başta saat olmak üzere takı sektöründe kullanılan çelikler en küçük boyutlarda kesilen çeliklerdir. Kararmaya ve paslanmaya dirençli olmaları takılardaki vida ve saatlerde kadran alanlarında çok fazla kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca çeliğin şekillendirilebiliyor olması bu sektörde onu en sık tercih edilen ara ürün yapıyor. Karaca paslanmaz çelik firmasının en sık tercih ediliyor olma sebebi de her sektöre uygun olarak geliştirdiği çelik ürünlerdir. Takılar çelik tel ve paslanmaz sac parçalarından üretilebilmektedir. Firmamız ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi için: https://www.karacapaslanmaz.com web sitemiz üzerinden bilgi alabilir, müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Firma çeliğe dair ürün için pazarda boy göstermekte ve uyguladığı ekonomik fiyat politikası sayesinde adından sıkça söz ettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.