Sony, Vaio’ları Geri Çağırıyor !!

Bilgisayar dünyasında yaşanan gelişmeler, yeni modeller, devredilen telif hakları derken yenilikler kendini göstermeye devam ediyor. Bir süre önce Vaio’ya devrettiği dizüstü bilgisayarlarda sorun yaşayan Sony geri çağrıda bulundu. Daha önce de bilgisayarlarından birinde sorun yaşayan Sony, yeni bir dizüstü bilgisayarında da olmadık sorunlar yaşıyor.

Isınma, koku yapma hatta yangınlara bile sebebiyet veren SVF11N13CXS kullanıcıların canını oldukça sıkmışa benziyor ki aynı durum Vaio’ya devreden Sony için de can sıkmaya başladı.Yaşanan sorunların üzerine Sony, ürünlerin piyasadan geri çekilme çağrısında bulundu. Geri çağırma, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu‘nun web sitesinde de resmi olarak duyuruldu. 800 dolar gibi bir fiyata piyasaya sunulan SVF11N13CXS yaşanan sorunlardan dolayı çok fazlasıyla şikayet alıyordu. 11.6 inç dokunmatik ekrana sahip Vaio yaşanan sorunlardan sonra Sony’in olaya el koymasıyla piyasadan çekildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz nisan ayında Sony’nin Vaio Fit 11A modeli de pil sorunu yüzünden epeyce gündemde kalmıştı. Yeni nesil amiral gemilerinde nasıl bir önlem alacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yokken mağdur olan kullanıcılar için ne yapılacağı hakkında da bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.