Sosyal Medyanın SEO Açısından Önemi

Sosyal medyanın paylaşımcı yapısı sitenizin kısa sürede milyonlarca kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Arkasındaki harika mühendislik düşüncesi sonucu ortaya çıkmış olan sosyal medya siteleri, hedef kitlelerinizin beğenilerine yönelik paylaşımları içereceği için ve beğeniler o alanda meraklı kişilere ulaşacak ve hedefinize ulaşacaksınız. Sosyal medya platformu milyonlarca insanın bir arada online olduğu web siteleridir. Her an istediğiniz insan gruplarına ulaşabilir ve payllaşımda bulunabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinin, sitelerinize katkı veren başka bir yönü de ilk şekilde sitenizde paylaşılan güncel bir verinin daha sonra yayılarak ayrıcalıklı sitelerde ve platformlarda yer almasıyla sitenizin güvenilirlik ve kalite paunları artabilecektir. Sosyal medyalar genllikle otoriter bir yapı sergileyerek veri tabanlarında buna a yer vermişlerdir. Sitenizin değerini arttırmak için devamlı olarak güncellemelerinin birlikte fenomen olan konulara dokunmanızla siteniz aynı siteleri geride bırakarak dilerseniz tm dünya çevrelerinde geniş bir kullanıcı ağı oluşturarak markalaşma yolunda size büyük bir kar sağlayacak yapıdadır. sosyal medyaların web sitelerinin başarıları üzerinde aşırı daha büyük etileri bulunmaktadır. Sosyal medya ve google’ın altyapısıyla uyuşan sistemler yardımıyla daha bir çok fazla avantajdan yararlanabilirsiniz bunlardan herhangi birisi ise sitenizle SEO analizini yapan bir platformda sitenizle ilgili şekilde web üzerinden yapılan bütün hareketleri görebilir bunları değerlendirerek yeni atacağınız adımlarda en doğru çizgiyi seçmenize imkan bizce tanıyabilirsiniz.

Şimdilerde milyarlarca web kullanıcısı olan webin en büyük artılarından biri insanlara altın tepsiyle sunulan meslek olanakları ve başarıları çizgileridir. Bu başarı çizgileri oluşturabilmek için milyonlarca web sitesi arasından neden sizin sitenizin kullanılması gerektiğini ifade etmek yerine bunun anahtarı olan SEO kavramının önemini anlamak daha doğru olacaktır. Sitenizde bulunan herhangi bir ürünün pazarlanmasında diğer sitelerden sizi bir adım öne taşıyacak olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dan yararlanmanız gerekmekte. Sosyal medyanın kurduğunuz siteler üzerinde şöyle bir avantajı bulunur. Hedef kitlenizin artması işlemini sosyal medyaların sağlamasına izin vermeniz gereklidir. Bu işlemi yaparken size düşen görevler aşırı azdır. Daha önceki dönemlerde arama motorlarında sitenizin üst konumlarda yer almasını beklemeniz için Özgün anahtar sözcük ve makalelerine gereksinim duyulmaktaydı fakat sosyal medyaların devamlı gelişen kaynak tabanları sürekli paylaşılan veriler bu sitelere referans olmaktadır. Yani sitenizle ilgili bir paylaşım kolay bir şekilde yayılarak güncel olması sosyal medyalar sebebi ile bu ürünü satın alanların karşılarına çıkarılan tavsiyeler olarak yer alır. Bu da hedef kitlenin daha doğru ve neticeye yönelik seçilmesi veya basit bir şekilde kısa sürede geniş kitlelere ulaşılması bu gibi olumlu şeyler sağlarken bunların maliyetlerinin çok fazla daha az olmasıdır.

Bir örnek vermek gerekirse, sitenizdeki bir sayfanız sosyal medya sitesinde paylaşıldı. Sayfanız, paylaşan kişinin profilindeki yüzlerce kişiye ulaştı. Gören kişilerden yüzde 10u paylaştı diyelim, bir sonraki aşamada kitleniz 10 kat artacak ve binlere ulaşacaksınız. Devam eden süreçte yüzbinlere ulaşan reklamınızı sadece bir beğeni butonuyla sağlayabilirsiniz.Başarılı olabilmek için sosyal medyaların içinde bulunan sayfalarınızla beraber kullanıcıları sayfalarınıza yönlendirmeniz ve bu noktada web sitenizin alacağı her yeni ziyaretci sonucu sosyal medya siteleri ile birlikte sitenizin google da üst sıralarda yer alacağını bilmeniz gerekmektedir. Sosyal medyalar genllikle otoriter bir yapı sergileyerek veri tabanlarında buna a yer vermişlerdir. Sitenizin değerini arttırmak için devamlı olarak güncellemelerinin birlikte fenomen olan konulara dokunmanızla siteniz aynı siteleri geride bırakarak dilerseniz tm dünya çevrelerinde geniş bir kullanıcı ağı oluşturarak markalaşma yolunda size büyük bir kar sağlayacak yapıdadır. sosyal medyaların web sitelerinin başarıları üzerinde aşırı daha büyük etileri bulunmaktadır. Sosyal medya ve google’ın altyapısıyla uyuşan sistemler yardımıyla daha bir çok fazla avantajdan yararlanabilirsiniz bunlardan herhangi birisi ise sitenizle SEO analizini yapan bir platformda sitenizle ilgili şekilde web üzerinden yapılan bütün hareketleri görebilir bunları değerlendirerek yeni atacağınız adımlarda en doğru çizgiyi seçmenize imkan bizce tanıyabilirsiniz. Sosyal medyalar sayesinde artan Seo grafiğinizi etkilen bir öteki etken de google’ın analytics tabanıdır. Google arama motoru nedeni ile kurulan bu taban sitelerinizin geri dönüşüm oranlarının kayıtlarını miktar ve bu kayıtlar yardımı ile sitenizin başka siteler ile birlikte hangi sıralamada yer alacağına karar verir. Bu noktada yapmanız gereken sosyal medya aracılığı ile kullanıcıları sürekli olak sayfanızı güncel tutmanızdır. Sayfalarınızı sürekli şekilde güncel tutrak müşterilerini sayfalarınıza çekmeniz google yönünden kayda alınarak her tıklamada sitenizin gelişimini görebilirsiniz. Sürekli güncel tutmanız gereken sayfalarınıza bazı eklentiler alarak sizlerin yerine de paylaşımda bulunmalarına izin vermeniz gene sitelerinizin yararına olacaktır. Sosyal medyaların sitelerinize katkı veren başka bir yönü de ilk şekilde sitenizde paylaşılan güncel bir verinin daha sonra yayılarak ayrıcalıklı sitelerde ve platformlarda yer almasıyla sitenizin güvenilirlik ve kalite paunları artabilecektir.

SEO açısından bakıldığında sosyal medya ve web tasarım vazgeçilmez unsurlardandır. Sağlam bir şekilde kullanıldıklarında ulaşılabilecek kitlenin sınırı yoktur. Örnek veriyorum, yemek tarifi siteniz bayanların ilgisini çekerse binlerce bayana ulaşabilirsiniz, elektronik siteniz mühendislerin ilgisini çekerse günler içinde on binlerce mühendise ulaşabilirsiniz çünkü paylaşımlar genelde aynı kitleler içerisinde yapılıyor.Sosyal medyalar genllikle otoriter bir yapı sergileyerek veri tabanlarında buna a yer vermişlerdir. Sitenizin değerini arttırmak için devamlı olarak güncellemelerinin birlikte fenomen olan konulara dokunmanızla siteniz aynı siteleri geride bırakarak dilerseniz tm dünya çevrelerinde geniş bir kullanıcı ağı oluşturarak markalaşma yolunda size büyük bir kar sağlayacak yapıdadır. sosyal medyaların web sitelerinin başarıları üzerinde aşırı daha büyük etileri bulunmaktadır. Sosyal medya ve google’ın altyapısıyla uyuşan sistemler yardımıyla daha bir çok fazla avantajdan yararlanabilirsiniz bunlardan herhangi birisi ise sitenizle SEO analizini yapan bir platformda sitenizle ilgili şekilde web üzerinden yapılan bütün hareketleri görebilir bunları değerlendirerek yeni atacağınız adımlarda en doğru çizgiyi seçmenize imkan bizce tanıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.