Taksit İçin Son Gün 31 Ocak

Günümüz alışveriş dünyasında yüzde 90-95 ‘lik bir kısım kredi kartından alışveriş yapıyor. Bu alışverişlerinde büyük bir kısmı taksitli olarak yapılıyor. Bu taksit sistemine de bugün itibariyle kısıtlamalar geliyor  sevgili blog takipçilerim. Artık 12 taksit devri kapanıyor yerini 9 taksite bırakıyor. Cep telefonları içinde taksit denen icat kullanılmıyor. Paranı biriktir git al kardeşim devri başlıyor kısacası 🙂 . Büyük teknoloji devleri belki de buna bir çözüm bulacak ama devletimiz cep telefon alımlarına büyük bir darbe vurdu. Kimileri diyor “kardeşim serbest piyasa bu kimse karışamaz ” ama öyle bir karışır ki devlet telefon satamaz hale gelinir. 

Tabi ki bu sistemi tasvip etmiyorum. İsteyen peşin alır isteyen taksitle kimene! Tabi bu sistem sadece telefonlara geçerli değil. Akaryakıt, kuyumculuk, gıda sektöründe de taksit yok. Araçlarda da vade 48 ayı geçemeyecek.

Maddeler halinde sınırlamalardan bahsetmek gerekirse;

  • Kredi kartıyla alışverişte 12 olan taksit sınırı 9’a inecek.
  • Taksit erteleme olayı kalkacak.
  • Cep telefonu, akaryakıt,gıda, kuyumculuk sektöründe taksit olmayacak
  • İhtiyaç kredileri 36 ayı aşmayacak.
  • Kredi kartı ile kontör alımı gerçekleştirelecek fakat taksit olmayacak

Sistem iyi midir kötü müdür bunu görmeden bilemeyeceğiz. İnsanları borç batağına az sürüklemek için mi yoksa farklı bir sebebi mi var düşünmek gerekir. Ama benim yorumum bizim ülkemizde yapılan hiçbir şey vatandaş için yapılmaz. Kim aksini söylerse söylesin bu iş böyledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.