TEOG sınavında 2 soru iptal edildi

25-26 Kasımda gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olan TEOG sınavında son dakika haberini sizinle paylaşmak istiyoruz. Her sene aynı sorunla karşılaşıldığını belirterek bu yılda yine aynı sorun yaşandı.Soru iptali. Evet 29 haziranda açıklanacak Teog-Yerleştirme Esas Puanlarında Türkçe ve Atatürk İlke ve İnkılapları dersinden birer soru iptal edildi. İptal edilen soruların herkes için doğru kabul edileceği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama;

“25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlara ilişkin Türkçe dersi ‘A’ kitapçığı 8’inci soru ile TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ‘A’ kitapçığı 4’üncü soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için ‘doğru’ kabul edilerek değerlendirilecektir. YEP sonuçları 29 Haziran 2016 tarihinde ‘http://www.e-okul.meb.gov.tr’ internet adresinden yayımlanacaktır.”

Yine yapılan diğer açıklamada başta belirtilen takvim dahilinde açıklamalara devam edileceği belirtildi. Yerleştirme puan sonuçları yukarıda ki açıklamalarda da gördüğünüz gibi 29 haziran tarihinde açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.