Video Pazarlama Videomarketing’de Nasıl Anlatılıyor?

Video Pazarlama Vıdeomarketıng’de Nasıl Anlatılıyor?

Teknolojinin ilerlemesi hayatımızın her alanına yansıdığı gibi tüm sektörlerin pazarlama stratejilerinin de evrim geçirmesini sağlıyor. Video pazarlama bir ürünün, markanın ya da hizmetin görsel ve işitsel olarak açıklandığı stratejik bir yöntemdir.

Pazarlaması yapılan her şeyin tanıtımı ve başarısı için oldukça önemli olan bu yöntem, doğru yapıldığı taktirde geri dönüşümleri, sıralamaları ve tıklanma oranlarını yükseltir. Video pazarlama yönteminde doğru etiketler, başlıklar ve açıklamalar kullanıldığında oluşan olumlu etkiler arama motorlarında da görülür. Video kullanmanın bir diğer avantajı da erişiminin kolay olması ve markalar için düşük maliyetli olmasıdır. İstatistikler de video pazarlamanın önemini ortaya koyuyor. Video izleyicilerinin yüzde 65’i videonun dörtte üçünden fazlasını seyrediyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 78’i de her hafta yüzde 55’i her gün online video izliyor. Bunun dışında istatistiklere göre video izleyen kişi sayısı içerik okuyanların 4 katı olduğunu gösterirken bir web sayfasının açılış sayfasının video ile desteklenmesi geri dönüşümleri yüzde 80 oranında artırıyor. E-mail pazarlamasında da aynı durum geçerlidir. Video kelimesinin geçtiği e-maillerin açılma oranı yüzde 19, tıklanma oranı yüzde 65’tir. İzleyicilerin yüzde 92’si de izledikleri videoları başkaları ile paylaşıyor. Facebook kullanıcıları videoların yüzde 85’ni sessiz izliyor. Pazarlamacılar tarafından istatistiklere bakıldığında yüzde 68’i 3 yıl içinde video içeriğinin TV içeriği kadar önemli olacağını söylüyor. Ayrıca reklamcılar da video alanındaki yatırımlarını yüzde 114 oranında artırdığını anlatıyor. İstatistikler, bu alandaki yatırımların maddi ve manevi olarak arttığını gösterirken geri dönüşüm oranlarının da hızla yükseldiğini kanıtlar niteliktedir. Bir video pazarlama blogu olan videomarketing.com, içerik pazarlaması stratejilerinden en popüler olan video pazarlama yöntemi ile ilgili tüm detaylı bilgiyi anlatıyor. Sitede video pazarlama ile ilgili her türlü kategori ile karşılaşabiliyorum. Şöyle ki, video pazarlamanın bu kadar önemli bir sektör haline geldiğini ve detaylı bir araştırma sonucu uygulanabildiğini düşündüğümüzde videomarketing.com yol gösterici konumundadır. Video SEO, video pazarlama, rehberler ve ipuçları, araştırmalar, istatistikler ve rakamlar gibi kategorileri ile oldukça aydınlatıcı bilgiler veriyor. İçerisinde video pazarlama ile ilgili her türlü görsellerle desteklenmiş yazılı içerikler bulabildiğim gibi videolar da izleyebiliyorum. Örneğin; markamı tanıtmak amacıyla düşündüğüm video pazarlama kampanyamın başarısını katlamak için oldukça sağlam öneriler öğrendim.

Video pazarlama yöntemi kullanırken videomarketing.com gibi bir rehberimizin olması çok büyük bir avantajdır. Bu yüzden buradaki içeriklerden faydalanmak tanıtmak istediğimiz marka için önemlidir. Böylece marka, ürün ya da hizmet için gerekli tanıtım yapılarak müşterilerin ilgisi video pazarlama yöntemi ile rahatlıkla çekilebilir. Pazarlamacı veya reklamcıya da geri dönüşümü olumlu olur.                                    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.