Web Tasarımı Eskişehir

Son yılların popüler kimliği olarak kabul gören internet, sosyal medyadan kişisel bir zemine doğru kaymasıyla birlikte kurumsal olduğu kadar bireysel yapılanmalara da yeni bir kapı araladı. Bunun örneklerinden biri olarak sayabileceğimiz blog ve portallar, tıpkı bireysel yapılanmalarda ve web tasarım alanında olduğu gibi internetin farklı meslek gruplarına da yeni olanaklar sağladı. Global anlamda son yıllarda benzer örneklerine sıkça rastlamanın mümkün olduğu kişisel projeler, işlevselliği ile olduğu kadar tasarım anlamında görsellikleriyle de farklı fikirlere ve marjinalliğe önemli bir katkı sağladı. Türkiye’de bu işin merkezlerinden biri olarak gösterebileceğimiz Eskişehir, web tasarım konusunda “hayal gücünün” adresi olarak sayılabilir. Özellikle modernizmin etkisiyle birlikte özgünlüğün altın kural olarak sayıldığı Web Tasarımı Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde kendi uzmanları kadar kendi kitlesini yaratmayı başardı. Türkiye’de son yıllarda teknolojik anlamda hedeflenen gelişmelerin daha minimal bir yapıya kavuşmasıyla birlikte öne çıkan bireysel talepler, kurumsal işler kadar önem arz ediyor. Örneğini blog ve portallardan verdiğimiz bu gelişmeler, dijital birer kimlik olarak tanımlanabilir. Fakat bu noktada içerik ve işlevsellik kadar görsellik de hassas bir rol oynamaktadır. Bizdeki başarılı örneklerine sıkça rastlamak mümkün. Özellikle görsel anlamda Web Tasarımı Eskişehir’de yeteneklerini ve hayal gücünü ortaya koyan firmalarla birlikte özgün taleplere yönelik projeler hayat buluyor.

Web tasarımın özgünlüğü size ne katkı sağlar?

Teknolojik terminolojiden kaçınarak sade bir dil ile anlatmak gerekirse; yayın hayatına aldığınız projenizin diğer rakip projelerde olduğu gibi kitleler tarafından kabul görmesini ve uzun soluklu bir maratona katılmasını istersiniz. Bu geri dönüşü elde etmek için teknolojik anlamda bazı altın kurallar vardır.

Bunları basit ve sade bir dil ile anlatmak gerekirse:

1-Yukarıda da belirttiğimiz üzere projenizin işlevselliği ve marjinalliği kadar görsel anlamda hitap ettiği tarz da önemli bir husustur. İşlevselliği ve içeriğine göre belirleyeceğiniz özgün ve estetik bir tasarım, elde etmek istediğiniz geri dönüşü size doğrudan ve uzun soluklu şekilde sağlayabilir.

2-Görsel anlamda elde ettiğiniz doğru ve şık bir Web Tasarımı Eskişehir başta olmak üzere çeşitli bölgelerde yapacağınız ar-ge’ler ile elde edebilirsiniz. Projenize olduğu kadar koyulduğunuz uzun soluklu maratona da önemli bir katkı sağlayacaktır.

3-İçerik anlamında ortaya konan işlevselliğin yanı sıra web tasarımın kendi bünyesinde var olan işlevsellik de önemli bir detaydır. Kullanıcılarınıza verdiğiniz hizmet kapsamında sunduğunuz kolaylıklar da size olumlu geri dönüşler sağlarken, dijital portföyünüze artı puan olarak eklenir. Bu da çıktığınız yolda elde etmek istediğiniz başarıyı sağlıklı bir şekilde ilerletmenize olanak sağlar.

4-Tasarım konusunda ortaya koyduğunuz bu başarı, rakiplerinize karşı önemli bir koz olurken, ilerleyen süreçte benzer projelere imza atan rakipleriniz, bu sektörde sizi örnek alacak, taklitlerinizle birlikte bu sektörün lideri hâline gelmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu da size masrafsız ve dolaylı yoldan bir tanınırlık sağlamaktadır.

Bir sitenin doğru tasarımı nasıl belirlenmelidir?

Yayın hayatına aldığınız projenin içeriğine ve üstlendiği misyona göre farklı tasarım fikirleri sunulabilir. Şayet kurumsal bir kimliğe sahipseniz ve atıldığınız sektörde sıkı rakiplere sahipseniz, ortaya koyacağınız web tasarımı, sektörde örnek teşkil edebilecek seviyede olmalı.

Peki, bu örnek oluşturacak tasarım nasıl belirlenmeli?

1-İlk etapta kitlesel analizin yanı sıra internet ortamındaki dijital kimliğe ve kurumsal bir yapıya sahip rakipleriniz üzerinde bir analiz yapmalı ve bu yapıya sahip projelerin hitap ettiği kitlelerin taleplerine kulak kabartmalısınız. Ziyaretçilerin cevaplanmayan sorularını ve yanıtsız taleplerine yanıt vermek, size olumlu bir dönüş sağlar. Bu da ilerleyen süreçte rakiplerinizin önüne geçmenizde büyük bir rol oynar.

2-Doğru projeyle birlikte doğru tasarımı belirlemek için kitle ve proje analizinin ardından doğru web tasarımı seçme aşaması ile karşı karşıyasınız. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli şey: Özgünlük. Basmakalıp bir tasarımın aksine ortaya koyacağınız özgün tasarım, yalnızca kitlelerin taleplerine yanıt vermenize ve işlevselliği ile tatmin edici bir tasarım olmasına değil, tanınırlık anlamında da size kalıcı bir popülarite sağlar. Bu nedenle hedeflediğiniz kitleden evvel sizin neyi hedeflediğiniz ve neyi talep ettiğinize karar vermeniz gerekli. Bu hususta sorulması gereken sorular:

a)Rakiplerimle kıyaslanınca fark yaratması gereken tasarımın nasıl olması gerekiyor?

b)İşlevsellik, estetik, uzun ömürlü olma, tasarım kalitesi; tüm bunları bir araya getirerek elde etmek istediğim sonuç nedir?

c)Emsallerine kıyasla tüm bu hususları sağladığım takdirde dikkat etmem gerekenler nelerdir?

d)Farklı tasarımdan kasıt yalnızca basmakalıp kuralları mı dikkate almak, yoksa hayal gücünü dijital bir nakşa mı dökmek?
Bu soruların yanıtı size istediğiniz sonucu somut bir şekilde verirken, doğru tasarım ve projenin açık adresini de sunacaktır.

Doğru tasarım için neler gerekli?

Projenizi hayata geçirdikten sonra yayın aşamasında tasarım adımına geçtiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken husus; tıpkı hedeflediğiniz kitle gibi sizin de bir ziyaretçi potansiyelinizin olduğu. Nasıl ki bir internet sitesini ziyaret ettiğinizde almak istediğiniz sonuca en kısa yoldan ulaşmak ve istediğiniz bilgiye sahip olmak istiyorsanız, kendi hedef kitlenize de bu kolaylığı sağlamanın en kısa yolunu bulmalısınız. Görselliğin ve işlevselliğin bir araya gelmesiyle birlikte ortaya çıkan şey fonksiyonelliktir. Bir projenin kalite odağında fonksiyonelliği yaratabiliyorsanız, doğru proje sürecinde olduğunuzu varsayabiliriz. Bu hususta örnek teşkil edebilecek seviyede olan ve son dönemde Web Tasarımı Eskişehir alanında sağlıklı proje sürecinin ne anlama geldiğini bilerek doğru projeler ortaya koyan Eskişehir Design, görsellik ve işlevselliği bir araya getirerek elde ettiği fonksiyonel tasarımların adresi olarak kabul edilebilir. Özellikle hedef kitleye hitap eden geniş vizyonu sayesinde altına imza attığı projelerle adından söz ettiren Eskişehir Design, “tasarım sanatı” konusunda hayal gücünün sınırlarını zorlarken, verdiği destekle de takdiri hak ediyor.

Doğru tasarım ile neler elde edilir?

Projenize “giydirdiğiniz” doğru tasarım, size uzun vadeli bir soluk sağlarken, sektörde olduğu kadar internet dünyasında da uzun soluklu bir tanınırlık sağlayacaktır. Yalnızca hedef kitlenize değil, internet dünyasının dijital devlerine de örnek oluşturacak seviyeye gelmenize yarar sağlar. Zira internetin son dönemde kişisel odaklı projelerindeki ortak hedef duygusu; kullanıcıya ulaşmak istediği bilgiyi en kolay ve tasarım anlamında en “şık” yoldan vermeyi hedefliyor. Göz ardı edilmemesi gereken bu hususu dikkate aldığınızda zaman içerisinde hedeflediğiniz noktaya gelmek elde ettiğiniz tatmin edici bir sonuç olacaktır. Bu hususta altın kural olarak tanımladığımız fonksiyonel tasarım, estetik ve modern duygunun tek potada eritilmesiyle birlikte elde edilebilecek bir tekniktir. Nasıl ki nesnel anlamda göz alıcı bir tasarım zihne yerleşen ve tetikleyici bir unsur olarak kabul ediliyorsa, dijital zeminde de bu kural es geçilmemesi gereken bir detay olarak kabul edilmelidir. Ortaya koyduğunuz doğru tasarım ile elde edeceklerinizi kısaca özetlemek gerekirse:

1-Hedeflediğiniz kitleye doğru bir şekilde ulaşırken, onlara istedikleri “kolaylığı” doğru yoldan verebilir,

2-Yalnızca sektörde değil, dijital dünyada da varlığınızı uzun soluklu ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilir,

3-Marka olabilir,

4-Rakiplerinizin zaman içerisinde sizin çizdiğiniz yoldan ilerlediğine şahitlik edebilirsiniz.

Eskişehir’de tavsiye ettiğimiz web tasarım firması: [URL=”http://www.eskisehirdesign.com”]http://www.eskisehirdesign.com[/URL]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.