Windows 9 Gelmeden Gitti !!

Windows 9 Gelmeden Gitti !!

Bilindiği üzere Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows serilerinin sekizincisi büyük bir başarısızlık örneğiydi. Teknoloji çevreleri tarafından bu sürekli dile getirildi. Bunun farkında olan Microsoft yetkilileri ise Windows 10’da bu başarısızlıklarını unutturmak için harekete geçti. Ama burda ufak bir ayrıntı var değerli takipçilerim. Başlıktanda farkedebileceğiniz gibi Windows 9’a ne oldu ? San Francisco’da Dreamforce konferansında konuşan Windows Marketing başkanı Tony Prophet Windows 9 için “geldi ve gitti” şeklinde bir açıklama yaptı.

Burdan hareketle Windows 9 piyasaya sürülmeden 10. versiyonu ile karşılaşacağız. Yine bir şey daha belirtelim. Yapılan açıklamalarda Windows 8’in Microsoft tarafından da beğenilmediği son sürümde bunu unutturacaklarını söylediler. Firma nezdinde dağıtım alanında bir yenilik olacak Windows 10‘da. 

Şuan için tam bir açıklama yapılmazken 2 haftalık bir süre için Windows 10 deneme sürümü olarak yayınlandı. Peki bu beta sürümünü kaç kişi indirdi. Microsoft yetkililerinden gelen açıklamayı aynen sizlere aktarıyorum.

“2 haftayı geçkin bir sürede Windows Insider Programı’na tam 1 milyon kişi kaydoldu. Bu da Windows 10 Teknik Önizleme programını kullanan ve bize geri bildirim gönderen birçok insana eş değer bir rakam.”

Microsoft beta sürümünü bu şekilde sundu. Tam sürüm ise 15 Nisan 2015 tarihinde piyasaya sürecek. Bu tarihe kadar olan gelişmeleri size her zaman aktaracağız.

Canol.ORG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.