YGS Yaklaşıyor!!

YGS Yaklaşıyor!!

Her sene düzenlenen YGS sınavları, sürekli değişen eğitim kategorisinin neredeyse kâbusu haline geldi desek yerinde olacaktır. Öğrencilerin her sene yeni sürprizlerle karşı karşıya kaldığı YGS sınavı nihayetinde bu gün de son kayıt tarihi ile yerini sınav heyecanına bıraktı. Peki, YGS 2015 hazırlıkları yapılırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Ders çalışırken nasıl hazırlanmak gerekiyor? Tüm bunları öğrenciler ve uzmanlardan sorarak, pratik bilgi olması açısından sizlere sunuyoruz.

YGS Sınavına hazırlanırken uyulması gerekenler:

Öncelikle hayatınızın son şansı olmadığını bilmeniz ve buna göre çalışmalarınızda kendinizi kasmamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. YGS hazırlık yaparken, strese girmenizin bir şey ifade etmeyeceğini, aksine bunun sınavda daha kötü sonuçlar doğuracağını bilmeniz gerekiyor.

Sınav gününe az bir zaman kala yani aşağı-yukarı 10 gün kala ders çalışmayı bırakın ya da çok daha sakin bir şekilde, tekrar edebilirsiniz. Sınav günü geldiğinde panik yapmadan sınav yerinize bir randevunuza gider gibi rahat gidin ve sınav başladığında da kesinlikle heyecan yapmadan sorulara ve zamana odaklanın. Unutmayın! YGS hayati bir mesele değildir, geçilmesi gereken bir sınavdır ve telafisi için en fazla bir yıl kaybınız olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.